Prenses Diana’nın kardeşini taciz etmişti… 67 yaşındaki kadın tutuklandı

Geçtiğimiz aylarda Prenses Diana’nın kardeşi Earl Spencer’ın yaptığı itiraflar dünya basınında dikkat çekti. Şimdi 60 yaşında olan Spencer, henüz 11 yaşında bir çocukken okulda tacize uğradığını açıklamıştı. 

Bu açıklamadan sonra polisler taciz iddialarını araştırırken 67 yaşındaki bir kadını tutukladılar. Tutuklama, Northamptonshire Polisi’nin, Spencer’ın 1970’lerde Maidwell Hall hazırlık okulunda henüz 11 yaşındayken tacize uğradığına ilişkin iddiaları üzerine cezai soruşturma başlattığını duyurmasından bir gün sonra gerçekleşti.

Earl Spencer, “doymak bilmez bir sübyancı” olarak tanımladığı kişinin, kendisini ve diğer erkek çocuklarını avladığını ve geceleri yurt yataklarında onları taciz ettiğini iddia etti.

Kont, adını vermediği kişi için biyografisinde, “Beni hareminin ikinci kademesine, yani dokunduğu kişilere terfi ettirmeden önce ilk olarak dudaklarımdan öptü” diye yazdı.

Ayrıca Spencer, okulun o zamanki müdürü John Porch’un da acımasızca şiddet uyguladığını ve şiddetten cinsel zevk aldığına inandığını da iddia etti. Okul kaynaklarına göre Porch, Ocak 2022’de hayatını kaybetti.

Northamptonshire Polisi 10 Haziran’da soruşturma başlattığını duyurdu ve dedektifler ertesi gün Stafford’dan bir kadını tutukladı. Polis, kadının daha sonra şartlı kefaletle serbest bırakıldığını söyledi.

Prenses Diana ve kardeşi Earl Spencer…

Bir polis sözcüsü şunları söyledi: “Maidwell Hall okulunda bir dizi cinsel istismar iddiasını soruşturmanın ilk aşamalarındayız. Bu soruşturma kapsamında Stafford’dan 67 yaşında bir kadını tutukladık. Biz soruşturmalarımıza devam ederken şartlı kefaletle serbest bırakıldı. Northamptonshire Polisi tüm taciz iddialarını çok ciddiye alıyor ve bize rapor verildiğinde, faillerin adalet önüne çıkarılmasına yardımcı olmak için mevcut tüm soruşturma yollarını takip edeceğiz.”

Spencer, beş yıl boyunca gittiği okulda yaşadığı taciz nedeniyle sağlığını kaybettiğini söylüyor.

Diana’nın cenaze töreninde Earl Spencer, Kral Charles, Prens William ve Harry…

Maidwell Hall daha önce Spencer’ınkine benzer iddiaları olan herkesi öne çıkıp polise veya yerel otoriteye başvurmaya çağırmıştı.

Northamptonshire Polisi ayrıca istismara maruz kalan herkesin kendileriyle iletişime geçmesini de teşvik ederek, cinsel istismarı bildiren kişilerin yasal olarak ömür boyu anonimlik hakkına sahip olduğunu vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x