Hakan Çalhanoğlu’ndan Hollanda maçı değerlendirmesi: Keşke geri çekilmeseydik

A Milli Futbol Takımı, Berlin’de oynanan çeyrek final maçında Hollanda ile karşılaştı. İlk yarıyı önde tamamlayan A Milliler, ikinci yarıda geriye düşerek 2-1 mağlup oldu. 2024 Avrupa Şampiyonası’na çeyrek finalde veda eden A Milli Futbol Takımı kaptanı Hakan Çalhanoğlu, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Maalesef buraya kadarmış

Üzgün olduklarını dile getiren Hakan Çalhanoğlu, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çok güzel bir turnuva geçirdik. Hocamıza, ekibine, masörlerimize, aşçılarımıza, bizi koruyan komutanlarımıza… Maalesef buraya kadarmış. Buraya kadar getirdik. Milletimize bu heyecanı yaşattıysak ne mutlu bize. Futbolda kaybetmek de var. Maç sonu taraftarlarımız bizi ayakta alkışladı. Bu güzel bir sinyal” dedi.

İkinci yarıya çok iyi başlamadık, geriye çekildik

Hollanda karşısındaki performanslarına değinen Hakan Çalhanoğlu, “İkinci yarıya çok iyi başlamadık, geriye çekildik. İkinci golden sonra uzun toplara döndük, keşke geri çekilmeseydik. Oluyor böyle şeyler. Buraya kadar gelmek de bir gurur. Tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayaklarına, yüreklerine sağlık” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x